🇮🇷🇮🇷🇮🇷
✅ به انتخاب مردم احترام می‌گذارم و به منتخبین تبریک عرض می کنم.
🇮🇷🇮🇷
بسم الله الرحمن الرحیم
مردم شریف حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی
سلام علیکم
🇮🇷🇮🇷
انتخابات قاعدتاً فرآیندی مردم محور است که در هر برهه ای از زمان متناسب با شرایط و با توجه به ذائقه سیاسی، اجتماعی و معیشتی مردم و رویکرد حاکمیت به شیوه و روش فعلی می‌تواند آبستن انتخاب‌های گوناگون باشد، با این حال و با توجه به این شیوه انتخابات، خروجی صندوق‌های اخذ رای ممکن است تحت تأثیر عوامل متعدد قرار گیرد، ولی هنگامی که نام فردی از صندوق‌های اخذ رای بیرون آمد، می‌بایست به احترام قانون و رای حداقلی(۲۰ درصد در مقابل ۸۰ درصد رای ماخوذه) که کاندیدا با حضور در عرصه انتخابات آن را پذیرفته است، به نتیجه آن تمکین نماید. بی شک این شیوه حداقلی که مبتنی بر فعالیت‌های غیر حزبی و صرفاً فردی است نمی‌تواند در اغلب موارد منجر به انتخاب‌های مناسب گردد. و لذا در ادوار گذشته انتخابات، منتخبینی از سراسر کشور با افکار و انگیزه‌های فرد محور، بدون برنامه‌های تدوین شده و صرفاً بر اساس برنامه‌های شعاری و پوپولیستی وارد مجلس شده‌اند که نتیجه اش تشکیل یک مجلس عوام بوده و هماهنگی فکری و برنامه ای آنها در کمترین سطح ممکن بوده‌است. این چنین مجالسی دانش و کارآمدی، جسارت و آزادگی لازم را برای قانونگذاری و نظارت نداشته و معمولاً در ادوار گذشته دچار روزمرگی و تصویب بیش از ۶۰۰۰ مصوبه شده‌است که تضاد آنها با یکدیگر و با ۱۷۷ اصل قانون اساسی در کلیه ی حوزه‌ها کاملاً هویدا است.
شیوه و قانون انتخاباتی که فیلتر‌های مبتنی بر کارآمدی آن خاموش است، قانون انتخاباتی که در آن المان های نخبگی محلی از اعراب ندارد، شیوه انتخاباتی که امکان دسترسی عوامل اجرایی به تعرفه‌ها و اعمال سلیقه‌های فردی در آن امکان دارد، قانون انتخاباتی که کاندیداها برای معرفی خود رسانه ای عمومی و جمعی مانند صدا و سیما را در اختیار ندارند و برای اینکار باید آحاد ملت را فرد به فرد و خانه به خانه ببینند، شیوه انتخاباتی که قادر به جلوگیری از خرید و فروش رای نیست، هرگز به انتخابی مناسب و تشکیل مجلسی کارآمد که در رأس امور باشد منجر نخواهد شد.
لذا از نمایندگان منتخب این دور انتظار می‌رود طرحی جامع بر اساس روش‌های نوین برای مراحل مختلف انتخابات تدوین و به تصویب برسانند تا شاید برای دوره‌های آینده مجلسی درخور شأن جمهوری اسلامی ایران تشکیل شود.
✅ اینجانب ضمن تشکر از مشارکت مردم شریف حوزه انتخابیه ام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از ابراز لطف و محبت بی دریغ و بی‌نظیر تمام عزیزانی که در این مدت و بویژه دوره ۲۲ روزه رد صلاحیت اینجانب و دوره تبلیغات رسمی تشکر و قدردانی بعمل می‌آورم. هم چنین از تمامی اساتید دانشگاه و کارشناسان برجسته ادارات که در کار گروه اقتصاد و اشتغال در یکسال گذشته برای تدوین برنامه‌ها و طرح‌های اشتغالزایی به اینجانب کمک نمودند کمال تشکر و قدردانی را دارم.
✅بی شک عرصه انتخابات باید عرصه تقابل فکری، نقدها و ارائه برنامه‌ها برای رشد و توسعه ایران، استان و حوزه انتخابیه باشد، برای احقاق این منظور اینجانب کلیات برنامه‌هایم را در ۶ ماه گذشته، بصورت دست‌نوشته و فیلم‌های کوتاه از طرق جراید، رسانه‌های مجازی و سایت، کانال و پیج شخصی‌ام به مردم ارائه نمودم و تلاش کردم که رویکرد برنامه محوری و علمی را جایگزین سایر رویکردهای انتخاباتی نمایم. پر واضح است که صدای ما در این فضای سرد انتخاباتی به حد کافی شنیده نشد و اینجانب رای لازم را برای ورود به مجلس شورای اسلامی اخذ ننمودم. حال که اقبال و انتخاب مردم بسوی برادران عزیزم جناب آقای دکتر مرتضی محمودوند و جناب آقای دکتر مهرداد ویسکرمی شکل گرفته‌است، انتخاب این عزیزان را به فال نیک گرفته و ضمن تبریک به ایشان، از خداوند باری تعالی برای این عزیزان بعنوان نمایندگان منتخب آرزوی توفیق و سربلندی می‌نمایم و امیدوارم شیوه‌های منسوخ و مبتنی بر دیدگاه عنکبوتی و کوتوله پروری گذشته را کنار گذاشته و با بکارگیری توان فکری نخبگان و کارشناسان در حوزه‌های مختلف، دو وظیفه ی اصلی خود یعنی قانونگذاری و نظارت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
🇮🇷🇮🇷
در پایان از کلیه عوامل محترم اجرایی، نظارت، نیروی انتظامی و امنیتی در برگزاری انتخابات کمال تشکر را دارم و از خداوند منان برای همه آرزوی بهروزی و برای ملت شریف و مظلوم لرستان آرزوی روزهای توام با اشتغال و نبود فقر دارم.
🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
فرزند کوچک لرستان

رضا سپهوند
کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷