این روزها به هر کجای جامعه ایران نگاه می کنم، ترس عمیقی سراسر وجودم را می گیرد، مکثی می کنم و به نقشه کشور پهناورم ایران که با اقتدار توسط نیروی های نظامی جان برکف وطن حفاظت می شود نگاهی می کنم کمی آرام می شوم. چند لحظه می گذرد، با دیدن و شنیدن اخبار پراکنده دوباره افکارم بهم می ریزد، به فکر فرو می روم. براستی این آرامش تا کی مستدام است؟ در جنگ ۸ ساله آرامش و احساس امنیت بیشتری داشتم.

به سرنوشت ملت های یوگسلاوی، عراق، افغانستان، سوریه، اوکراین، لیبی و یمن  نگاه می کنم، کشورهایی که در عرض چند روز همه ی معادلاتشان بهم ریخت، و جنگ های ویرانگر داخلی هیچ عیاری از انسانیت برایشان باقی نگذاشت.

باز مروری مختصر بر تاریخ معاصر کشورم از انقلاب مشروطه، جنگ جهانی دوم و حضور متفقین در ایران، تا اواخر حکومت پهلوی و فساد درباریان در دهه ی آخر سلطنت می کنم، در قیاسی سریع با شرایط کنونی، ترس عمیقی مجددا سراسر وجودم را می گیرد. طمع متفقین، فساد درباریان و تخاصم سیاسیون داخلی همه چیز را به باد داد. از طرف دیگر معادلات منطقه در حال  بازنویسی است و شیاطین طرح خطرناکی برای ما طراحی نموده اند، نزدیکی بیش از حد اسرائیل به عربستان و ترکیه، عدم اجرایی شدن برجام و تعهدات ۱+۵، گسیل هزاران تیم ترور به مرزهای ایران و کارشکنی های بی حد و حصر در روابط ایران با دنیا توسط آل سعود همه و همه نشان از آینده ای پر تلاطم و خطرناک دارد.

اما من واقعا از اینها نترسیده ام!!

من از خودهای خودسر، از نوکیسگان مفسد، از سیاسیون بی ملاحظه و انحصارطلب و آرامش پیش از طوفان ملت ترسیده ام؟!!

من از یاس و نامیدی ملت و به چالش کشیده شدن اعتماد توسط خیانت، دانایی توسط نادانی و شرافت توسط رذالت و پستی فرصت طلبانی ترسیده ام که هر روز فقر را به خانه ها هدیه می کند. من از لبریز شدن صبر ملت ترسیده ام.

دوستان نادان ملت به بازیکنان تمام عیاری در زمین شیطان تبدیل شده اند آنها سوهان روح ملت و دشمن درجه یک کشور شده اند، فرصت طلبانی که به خائنین در حق مردم و انقلاب تبدیل و اعتماد ملت را به سخره گرفته اند. آنها هر روز فقر، بیکاری، اعتیاد و خشونت را به جامعه تزریق می کنند و لشگریان شیطان را تا پشت دروازه های شهر آورده اند، شیطانی که چشم طمع به ثروتمند ترین و استراتژیکترین سرزمین جهان دارد، او دلارهای تازیان را به خدمت گرفته و در پی اجیر نمودن آحادی از ملت است که از جامعه بریده اند. دلارهایی که خاورمیانه را به آتش کشیده مرزهای انسانیت را در هم شکسته است.

عافیت طلبی، رباخواری، فساد همراه با قدرت طلبی در بخش هایی از سیستم حکومت رخنه کرده و مانند موریانه دارد درخت تنومند انقلاب را  می خورد و من مانده ام، مانده ام از این همه بی رحمی بعضی از سیاسیون و مدیران منصوب شده آنها، مانده ام از لاقیدی افرادی از بدنه دولت ها که غرق در رانت و فساد شده و تا مرفق دست در بیت المال برده اند، مانده ام که چگونه دست و پای دزدان خانه همسایه قطع می شود ولی دست و پای چپاولگران و مختلسین بیت المال هر روز درازتر؟ مانده ام که وقتی مقام معظم رهبری این مفسدین را خائنین به کشور معرفی می کند چرا برخوردی درخور خائن با آنها نمی شود، مانده ام با لیست مفسدین اقتصادی در جیب ها که احتمالا موریانه اش زده باشد. مانده ام با پارادوکس رباخواری سیستمی و بانکداری اسلامی، مانده ام که چگونه همان تیله باز سر کوچه ام که هرگز پایش به دانشگاه نرسید الان هزاران هزار دانش آموخته دانشگاهی پشت دره دفترش برای کار صف بسته اند، مانده ام با این همه بی عدالتی، این همه اختلاس با شعار پاکدستی، این همه نخبه زدایی با شعار نخبه پروری، این همه تزویر و ریا در پشت پیشانی های پینه بسته و این همه قانون و تبصره که هر روز توسط مجلس نشینان تصویب می شود ولی باز برای حفظ تعادل کشور و اجرای عدالت مشکل اساسی وجود دارد.

من واقعا مانده ام!! مانده ام با یک معادله و هزاران مجهول، مانده ام چه جمله ای درخور این شرایط بنویسم.

جوانان وطن هزاران کیلومتر آنطرف جانفشانی می کنند تا ایران در آرامش باشد و اینجا عده ای زالو صفت، خون ملت را می مکند. مانده ام که چرا حسگرهای حکومت یعنی قوای سه گانه از کار افتاده اند، چرا حرکت درخوری صورت نمی گیرد، آخر اختلاس باید به چند هزار میلیارد برسد، آخر درآمد یک مدیر نالایق به چند برابر حقوق قدرتمندترین کشور دنیا برسد تا اقدامی در خور خائنین صورت گیرد. مگر با استعفای چند مدیر مختلس و فاسد حقوق ملت و خون شهدا استیفا می شود. چرا متوجه عمق فاجعه نیستید. چرا متوجه آرامش پیش از طوفان جامعه نیستید؟ چرا ملت را رها کرده و فقط به بقاء طیف سیاسی خود فکر می کنید؟

بعنوان فردی از آحاد ملت شریف و مظلوم ایران ملتمسانه از قوه مقننه و وکلای ملت درخواست دارم جهت مبارزه

با فساد سیستمی طرحی جامع و سه فوریتی ارائه و تصویب کند، از قوه مجریه می خواهم هر چه سریعتر مفسدین و مختلسین حاضر و غایب در بدنه دولت کنونی و دولت های پیشین را شناسایی و به ملت و قوه قضائیه معرفی کند و از قوه قضائیه درخواست دارم برخوردی سریع و قاطع با خاطیان انجام دهد تا شاید آرامش و اطمینان به جامعه برگردد.